Linktelėjimo kalbos raida antrai jaunesnei grupei. Pastabos apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje


GCD santrauka apie kalbos raidą antroje jaunesnė grupė tema
"Augintiniai"

Tikslas:

1. Turtinti ir sisteminti leksika.

2. Suaktyvinkite ir įtvirtinkite kalbą tema „Naminiai gyvūnai“

3. Lavinti dėmesį, mąstymą, atmintį, regimąjį suvokimą.

Užduotys:

1. Bendrosios „naminių gyvūnėlių“ sąvokos įtvirtinimas.

2. Dėmesingumo savo kalbai ir domėjimosi kalbos ugdymo užsiėmimuose ugdymas.

3. Vaikų kalbos veiklos ugdymas.

4. Daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba.

5. Artikuliacinės motorikos ugdymas.

6. Kalbinio kvėpavimo formavimas.

7. Bendrosios motorikos ugdymas.

Įranga:

Žaislas – katė, gyvūnų ir jų jauniklių nuotraukos.

Leksinė medžiaga:

Žodžiai – objektai:katė, kačiukai, šuo, šuniukai, karvė, veršeliai, ožka, vaikai, avys, avinas, ėriukai, arklys, arklys, kumeliukai, kiaulės, paršeliai.

Žodžiai – ženklai: naminis.

Žodžiai – veiksmai:miau, žievė, miau, bliūk, kaimynas, niurzgėti.

S.Ya Marshak „Kačių namas“

A.V. Kaygorodcevas „Rimas apie gyvūnus“

V. Luninas „Nebūk neklaužada, mano kačiute“

N. Migunova „Antis“

N. Nekrasovas „Žmogus su medetka“

E.G. Karganovas "Ūkyje"

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Suburkime vaikus į ratą -

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Aš šypsosiuosi tau, o tu vienas kitam,

Kad tu ir aš visą dieną turėtume gerą nuotaiką.

II. Pagrindinė dalis

Spėkite, kas atėjo mūsų aplankyti.

Paslaptis

Aš paskambinsiu, o jis ateis ir atsiguls ant kelių,

Jei tikrai paklausiu, jis man pasakos.

Švelnus kailis, apvalios akys,

O nuo skruostų sklinda ilgi ūsai.

Jei nori valgyti, švelniai trinasi į kojas,

Mėgsta letena ridenti močiutės kamuoliuką.

Mažos pilkos pelytės bėga nuo jos.

Nuo ko jie bėga, žinote, vaikai? (Katė)

„Teisingai! Tai katė. Katė atėjo į mūsų darželį! Šiandien yra jos gimtadienis ir ji nusprendė pasikviesti savo draugus gyvūnus. Kaip manai, kas ateis pas mūsų gimtadienio mergaitę?

D / žaidimas "Kas slepiasi?" (savininko būdvardžių daryba)

Auklėtojas (rodo paveikslėlį). „Visi svečiai jau buvo atvykę, bet pasislėpė norėdami nustebinti kačiukus. Kad gyvūnai išeitų pas ją, turite juos atspėti ir pavadinti.

Vaikai : (padarykite sakinius pagal paveikslėlį). „Karvė atėjo, nes matėsi karvės galva. Šuo atėjo, nes matėsi šuns galva. Arklys atėjo, nes matėsi arklio galva. Ožka atėjo, nes matėsi ožio galva. Atėjo avis, nes matosi avies galva“.

Kvėpavimo pratimai

„Taigi visi gyvūnai išėjo ir pradėjo sveikinti gimtadienio mergaitę“. Prisiminkime, kokius garsus skleidžia gyvūnai.

Vaikai onomatopoėją baigia šaukiamąja intonacija: „Šuo lojo - (woof-woof). Karvė miaukė - (mū-mū). Arklys krūptelėjo – (jungas-eik). Ožka pastebėjo – (meh-meh). Avis bliovė – (ba-e-e). Ir katė miaukavo jiems atsakydama - (miau-miau).

Kaip visus šiuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: „Tai augintiniai“.

– Kodėl jie taip vadinami?

Vaikai: „Nes jie gyvena šalia žmogaus ir neša jam naudą. Ir žmogus jais rūpinasi“.

- "Šauniai padirbėta! Šiandien klasėje kalbėsime apie naminius gyvūnus.

Artikuliacinė gimnastika

Dabar, vaikinai, įsivaizduokime, kad mūsų liežuvis virto „arkliu“.

Tai arklys Pilkoji pusė. Kai ji bėga, kanopos kliba. Išmokykite liežuvį gražiai spragtelėti, jei norite žaisti su žirgu.

Aš esu arklys Pilkoji pusė,

Klaks, klaks,

Nutrenksiu kanopą

Klaksmas,

Jei nori, aš tave nuvežsiu!

Klak-klakė.

(šypsokis. Šiek tiek atverkite burną. Lėtai spustelėkite liežuvio galiuku. Įsitikinkite, kad apatinis žandikaulis ir lūpos nejuda, o veikia tik liežuvis).

Pasakos „Gyvūnų ginčas“ kompozicija.

„Gyvūnai išėjo į pievą pasivaikščioti, staiga tarp jų kilo ginčas: kas yra naudingiausias gyvūnas. Kiekvienas iš jų įrodė, kad jis yra naudingiausias. Dabar kartu prisiminsime, kokią naudą duoda kiekvienas gyvūnas, ir bandysime sukurti pasaką „Gyvūnų ginčas“. (Vaikams dalija gyvūnus iš pirštų teatro). Vieną dieną šeimininko kieme susirinko naminiai gyvūnai ir ėmė ginčytis, kuris iš jų žmogui reikalingiausias.

Vaikai: (jie sugalvoja pasaką grandinėje).

“ – pasakė šuo: "Bow-wow. Aš saugau namą, šeimininką ir šeimininką, kiemą ir visus kieme esančius gyvūnus. Stebiu, kad chuliganai nepatektų į sodą, o lapė neįlįstų į vištidę. Esu reikalingiausias augintinis.

Katė nesutiko: "Miau miau. Labiausiai svarbus darbas Aš turiu. Pelės gaudau rūsyje ir palėpėje. Esu reikalingiausias augintinis.

Į ginčą įsikišo karvė: „Moo-oo. Pieną, grietinėlę, varškę ir grietinę duodu šeimininkei. Esu reikalingiausias augintinis.

Pirštų gimnastika „Burenushka“

Dabar pasiruoškite rankas, mes šiek tiek pažaisime su jūsų pirštais.

Duok man pieno, Burenuška,

Parodykite, kaip melžti karvę: sugniaužtais kumščiais ištieskite rankas į priekį, pakaitomis nuleiskite ir pakelkite

Bent lašas – ant dugno.

Kačiukai manęs laukia

Padarykite „snukį“ iš pirštų.

Maži vaikinai.

Duokite jiems šaukštą grietinėlės

Kiekvienam pieno produkto pavadinimui sulenkite abiejų rankų pirštus, pradedant nuo nykščių

Šiek tiek varškės

Aliejus, rūgpienis,

Pienas košei.

Suteikia visiems sveikatos

Dar kartą parodyk, kaip melžiama karvė

Karvės pienas.

Bet ožka pasipiktino: „Aš - e - e taip pat duodu pieno, o taip pat nuostabių šiltų pūkų. Esu reikalingiausias augintinis.

Avis bliovė : „Be-e-e Ir dovanoju nuostabią šiltą vilną. Esu reikalingiausias augintinis.

Arklys, išklausęs avis, pasakė: „Igo-go. Ir aš vairuoju savininką, padedu jam atlikti visus sunkius darbus. Aš esu labiausiai reikalingas augintinis“.

Auklėtojas : „Tuo metu savininkas išėjo ir pasakė: „Man jūsų visų labai reikia, jūs visi man teikiate daug naudos“. Ir visi gyvūnai vieningai linktelėjo galvomis.

Kūno kultūros pamoka „Katė“. (Psichokalbinė gimnastika)

Judesių improvizacija: pritūpkite, paglostykite sau pilvuką, atsistokite, ištempkite ir glostykite pilvą rankomis.

„O dabar jūs ir aš pavirsime katėmis. Apsisuk ir pavirsk kate!

Vaikai: (atlieka judesius pagal tekstą).

Katė atsisėdo po krūmu,

Suvalgiau gabalėlį sūrio,

Katė atsistojo, išsitiesė,

Jos kailis išsiskleidė.

D / žaidimas „Pavadink jauniklius“

Kiekvienas naminis gyvūnas turi kūdikių. Pavadinkite juos.

Katė turi ……….. (kačiukai)

Šuo turi ………..(šuniukus)

Karvė turi ……….(veršeliai)

Ožka turi ……… … (vaikai)

Avis turi ………… (ėriukai)

Arklys turi ……… (kumeliukai)

Kiaulė turi ……… (paršeliai)

D / žaidimas „Atspėk, koks tai gyvūnas“

Daiktavardžio, atitinkančio veiksmažodžių serijos reikšmę, pasirinkimas.

Apsaugo, kramto, loja. Kas čia?

Miau, glamonės, įbrėžimai.

Grumba ir kasa žemę.

Kaimynasi, bėga, šokinėja.

Blyksniai, užpakaliukai.

Mąsta, kramto, vaikšto, duoda pieno.

D / žaidimas „Paskambink man maloniai“

Dabar parodykime savo augintiniams, kokie mes visi esame meilūs, ir pavadinkime visus gyvūnus meiliai.

Labai laukiami augintiniai. Puiku vaikinai!

III. Pamokos santrauka

„Taigi vaikinai, arklys, katė, karvė, ožka, triušis, šuo, kiaulė, avis. Kas čia?"

Vaikai: „Šie gyvūnai yra naminiai gyvūnai. O žmogui jie labai svarbūs!“

„Teisingai! Gyvūnai gyvena šalia žmonių. Žmonės jais rūpinasi.

Pamoka baigta.


Vera Anashkina
Antrosios jaunesniosios grupės „Šeima“ kalbos ugdymo edukacinių užsiėmimų santrauka

Anashkina Vera Viktorovna.

Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti antroje jaunesniojoje grupėje santrauka« Šeima»

Tikslas: sudaryti sąlygas vaikų kalbos veikla, idėjos apie šeima, visi jos nariai gyvena kartu viename name.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus jaunesnysis ikimokyklinio amžiaus su tokiu socialiniu reiškiniu kaip šeima.

Įtvirtinti žinias apie šeima, jos nariai ir socialiniai vaidmenys, kuriuos jie atlieka šeima: tėtis, mama, močiutė, senelis ir vaikas.

Išplėskite ir papildykite vaikų žodyną naujais būdvardžiais ir veiksmažodžiais, įtvirtinkite jų vartojimą kalboje.

Stiprinkite gebėjimą savo kalboje sudaryti būdvardžius su mažybinėmis priesagomis.

Tobulėti gebėjimas samprotauti ir įrodyti, mąstyti;

Vaikų užsiėmimų organizavimas veikla:

1. vaiko ir suaugusiojo bendravimas;

2. vaiko bendravimas su bendraamžiais

3. tyrimų praktika.

Metodai ir technikos:

Žaidimas: netikėtumo akimirka, didaktiniai žaidimai, pirštukų žaidimai.

Žodinis: pokalbis, klausimai, nurodymai, padrąsinimas, meninė raiška

Vizualinis: iliustracijų rodymas.

GCD judėjimas.

Mokytojas kviečia vaikus susikibti už rankų, sustoti ratu ir šypsotis vienas kitam.

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai laikykime tavo ranką

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Auklėtojas: Kaip šilta ir lengva pasidarė mūsų grupė nuo jūsų šypsenų.

Vaikai, pažiūrėkite, kokių neįprastų ir naujų dalykų pastebėjote pas mus grupė?

Koks čia bokštelis?

Ir lange dega šviesa!

Priartėkime prie šio bokšto.

O bokštas vadinasi...

Vaikai: namas

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite, koks jis didelis, kiek langų. Įdomu, kas jame gyvena?

Mokytojas užduoda mįslę.

kvapnios uogienės,

Pyragai skanėstams,

Skanūs blynai

Pas mano mylimąjį...

Vaikai: močiutės.

Mokytojas į kišenės langelį įkiša močiutės paveikslą.

Žinau, kad kiekviena iš jūsų labai myli savo močiutes. Jei tu džiaugiesi, jie džiaugiasi su tavimi; jei tau liūdna, jie tave nuramins ir paguos. Kokias rankas turi tavo močiutės?

Vaikai: šiltas, meilus.

Auklėtojas: Gerai padaryta, atspėk kitą mįslę.

Jis nedirbo iš nuobodulio,

Jo rankos suragėjusios

O dabar jis senas ir žilas

Mano brangioji, mylimoji...

Vaikai: Senelis.

Mokytojas į kišenės langelį įkiša senelio paveikslą.

Auklėtojas: Kuris iš jūsų turi senelį? Kokie tavo senelių vardai? (Mokytojas kviečia vaikus atsakyti, koks kiekvieno iš jų vardas yra jų senelis.)

Auklėtojas mįslė:

Atspėk, kas tai?

Kas jus išmokys įkalti vinį?

Leis jums vairuoti automobilį

Ir jis jums pasakys, kaip būti drąsiam,

Stiprus, gudrus ir sumanus?

Jūs, vaikinai, žinote viską -

Tai mūsų mėgstamiausia.

Vaikai: Tėtis.

Mokytojas į kišenės langelį įkiša tėčio nuotrauką.

Auklėtojas: Gerai padaryta vaikinai, tiesa!

Pokalbis (2-3 vaikų apklausa):

Seryozha, koks tavo tėčio vardas?

Kas tu esi tėčiui?

Ką jis veikia namuose?

Kaip tai padeda mamai?

Nastya, papasakok apie savo tėtį.

Auklėtojas: Nuostabu! Dabar klausykite kito mįslė:

Kas sūpuoja tau lopšį,

Kas tau dainuoja dainas?

Kas tau pasakoja pasakas

O ar jis tau duoda žaislų?

Vaikai: Motina.

Auklėtojas: Gerai padaryta vaikinai, tiesa!

Mokytoja į kišenės langelį įkiša mamos nuotrauką.

Auklėtojas: Mama yra artimiausia giminaitė, brangiausias žmogus. Vaikinai, kokie jūsų mamų vardai? (Vaikų atsakymai.) Kuris gražūs vardai pas tavo mamas. Vaikinai, ar mylite savo mamas? Išrinkime švelniausius, meiliausius žodžius savo mamai.

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Štai tiek daug nuostabių žodžių pasakėme apie mamą. Vaikinai, žiūrėk, liko tik vienas neatidarytas langas.

Maži nerimtai

Jie šokinėja kaip zuikiai

Jie valgo saldžius saldainius,

Garsiai juokiasi ir šaukia!

Vaikų atsakymai.

Mokytojas į kišenės langelį įkiša vaiko paveikslėlį.

Auklėtojas: Pažiūrėk į mūsų namus. Kas jame gyvena? Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: Šeima.

Mankšta „Šeimos mankšta“.

Rudenį, pavasarį

Vasara ir ziema

Išeiname į kiemą

Draugiškas šeima.

Sustokime ratu ir tvarka

Visi daro pratimus.

Mama pakelia rankas

Tėtis linksmai pritūpia

Suka į dešinę - į kairę

Mano brolis Seva tai daro.

Pats bėgioju

Ir aš papurtau galvą.

Mokytojas kviečia vaikus piešti patiems šeima. Kviečia juos prie stalų. Vaikai piešia.

Tada jie visi kartu žiūri į brėžinius.

Publikacijos šia tema:

Tiesioginė švietėjiška kalbos raidos veikla „Teremok“ antroje jaunesniojoje grupėje Amžiaus grupė: 2 jaunių grupė.

Tikslas: toliau formuoti vaikų idėjas apie šeimą ir jos narius. Tikslai: Ugdomasis: Išmokite teisingai įvardyti šeimos narius.

Edukacinių užsiėmimų, skirtų pažintiniam ir kalbos vystymuisi, santrauka antroje jaunesniųjų grupėje „Gelbėkime vaikus nuo piktojo vilko“ Tiesioginė ugdomoji veikla antroje jaunesniojoje grupėje Ugdymo sritys: pažintinė, kalbos raida. Užduotys:.

Edukacinių užsiėmimų apie pažintinį ir kalbos vystymąsi santrauka antroje jaunesniųjų grupėje „Pasaulės lankymas“ Ugdymo sritis: Kognityvinis ugdymas Ugdymo sričių integravimas: Kalbos raida. Tikslai: Švietimo sritis.

Edukacinių užsiėmimų apie kalbos raidą su teatrinės veiklos elementais santrauka antroje jaunesniojoje grupėje „Ropė“ Tiesioginio organizuoto santrauka švietėjiška veikla apie kalbos raidą su teatrinės veiklos elementais.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga darželis Nr.3 Tiesioginės ugdomosios veiklos suvestinė.

GCD kalbai lavinti antroje jaunesniojoje grupėje

ir Metalnikova Natalija Vasilievna

Švietimo sričių integracija: " Kūno kultūra“, „meninė kūryba“, „socializacija“, „sveikata“, „pažinimas“

Psichologinės ir pedagoginės užduotys:

1. Kognityvinės kalbos kryptis:

Išmokite apibūdinti vaisius būdvardžiais

Praktikuokite daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių sutarimą pagal lytį ir skaičių

Sustiprinkite taisyklingą garsų (v), (v,) tarimą, išmokite juos tarti ilgai, vienu iškvėpimu

2. Socialinė ir asmeninė kryptis:

Ugdykite susidomėjimą vizualiaisiais menais

Ugdykite tikslumą ir pagarbą savo darbui

3. Meninė ir estetinė kryptis:

Ikimokyklinukų kūrybinių gebėjimų ugdymas meninės produktyvios savarankiškos veiklos procese.

4. Fizinė kryptis:

Lavinti smulkiąją rankų motoriką,

Skatinkite vaikų motorinę veiklą.

Metodai ir technikos: meninė raiška, pokalbis, vizualizacija, remtis Asmeninė patirtis vaikai.

Organizacijos formos: pogrupis.

Įranga: žaislas kačiukui, vaisių modeliukai, stebuklingas maišelis, guašas, tušti popieriniai apskritimai lėkštutėms kiekvienam vaikui

Parengiamieji darbai: išmokti žaidimą „Katė ir pelės“, eilėraštį „Katė“

1. Organizacinis momentas

Vaikinai, šiandien pakeliui į darželį sutikau mažą... kačiuką (rodo žaislą)

Kaip galima meiliai vadinti mažą kačiuką?

Ką jis turi? (rodo į ausis).

Kokios ausys? Vaikų atsakymas: mažas

Ir kas tai? (rodo į uodegą)

Koks kuodas? Vaikų atsakymas: ilgas

Kas prisimena eilėraštį apie kačiuką? Prisiminkime visa tai kartu.

3. Eilėraščio pasakymas su pasirodymu

Kaip mūsų katė

Kailinukas labai geras. (rankomis apsimeta kailiniais ir glosto jį)

Kaip katės ūsai (rodo ūsus)

Nuostabiai gražu.

Drąsios akys (mirksinčios akys)

Dantys balti. (šypsosi)

Manau, kačiukui patiko eilėraštis ir jis labai nori su tavimi žaisti.

4. Lauko žaidimas „Katė ir pelytės“.

Pelių vaikai šoka ratu, vienas katės vaikas sėdi ant kėdės

Pelės šoka ratais

Katė snūduriuoja ant lovos.

Tylėkite, pelės, nekelkite triukšmo,

Nežadink katės Vaskos!

Katė Vaska pabus,

Tai nutrauks jūsų apvalų šokį.

Vaikai pabėga, o katė juos pagauna.

5. Artikuliacinė gimnastika.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Kačiukas siūlo savo eilėraštį.

Oho, va, miške užaugo žolė

Ve-ve-ve katinas sėdi ant žolės

Pakartokime tai visi kartu. iš pradžių pašnibždomis. O dabar garsiai.

6. Pagrindinė dalis – turtinti vaikų žodyną.

Vaikinai, kačiukas atėjo su krepšiu. Įdomu, kas yra maišelyje

Skambinu po vieną vaiką, o jie iš maišo išima obuolį, citriną, bananą, apelsiną.

Kaip vienu žodžiu apibūdintum, ką kačiukas atnešė? Vaikų atsakymas: vaisiai.

Papasakokime apie juos kačiukui, jis niekada jų nebandė ir nori sužinoti, kokie jie.

Koks obuolys? Vaikų atsakymas: apvalus, raudonas, didelis

Kokia citrina? Vaikų atsakymas: apvalus, mažas, geltonas

Koks bananas? Vaikų atsakymas: ilgas, didelis, geltonas

Kokia oranžinė? Vaikų atsakymas: apvalus, didelis, oranžinis

7. Savarankiškas kalbos raidos darbas

Vienu metu išeina vienas vaikas ir pasakoja katei apie vaisius, kuriuos šis vaikas pasirinko.

8. Žaidimas „Sužinok pagal aprašymą“

O dabar aš jums papasakosiu apie vaisius, o jūs atspėkite, koks tai vaisius.

9. Meninė kūryba. Piešimas.

Kur dėti vaisius? Vaikų atsakymas: ant stalo, lėkštėje

Tada nupieškime lėkštę, į kurią dėsime vaisius.

10. Pirštų gimnastika.

Storas ir didelis pirštas

Nuėjau į sodą skinti slyvų (patarimas nykštys atsitrenkia į delno vidurį)

Rodyklės pirštas parodė jam kelią nuo slenksčio (suformuokite pirštus į kumštį, ištieskite rodomąjį pirštą ir nukreipkite į skirtingas puses)

Viduriniu pirštu jis numuša slyvas nuo šakos

(sudėkite nykštį ir vidurinius pirštus, kad spusteltumėte)

Bevardis pakelia (sudėkite didįjį ir bevardį, kad spragtelėtų)

Ir mažasis pirštas, ponas, meta kaulus į žemę (judiname mažąjį pirštą)

11. Lėkščių dekoravimas guašo dažais.

Pirštų piešimas. Vaikai piešia patys, o mokytojas padeda mokiniams.

12. Lėkščių paroda.

Paruoštų vaisių išdėliojimas į lėkštes.

Kokią naudą mums duoda vaisiai?


savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga " Darželis Nr. 11 „Birobidžano miestas

Pastabos apie OO „Kalbos raidos“ mazgus (antroji jaunesnioji grupė)

Tema: „Kažkas atėjo pas mus į svečius“

Tikslas: Ugdyti vaikų domėjimąsi žodine tautodaile, išmokyti rašyti aprašomąją istoriją.

Užduotys:

Švietimas: Supažindinti vaikus su smulkiosiomis tautosakos formomis: mįslėmis, lopšeliais, pasakomis; ugdyti susidomėjimą jais žaisti; taisyklingo kalbos iškvėpimo formavimas. Padėkite vaikams pasidaryti apsakymas apie žaislą kartu su mokytoju praturtinkite kalbą būdvardžiais (pūkuota, spalvinga).

Švietimas: Ugdykite vaikų kalbą per mažas folkloro formas. Praturtinkite žodyną, ugdykite klausos suvokimą.

Švietimas: Formuoti moralines vaikų savybes, ugdyti užuojautą, reagavimą, norą rūpintis ir padėti tiems, kuriems to reikia.

Medžiaga, įranga:

1. Demonstracinė medžiaga: minkštas žaislinis gaidys, „gaidžio balso“ garso įrašas, daina „Tikras draugas“.

2. Dalomoji medžiaga: pupelės, žirniai, lėkštės.

Žodyno darbas:žodžių aktyvinimas: gaidys, šukos, pūkuotas, spalvingas.

Metodinės technikos: PSO naudojimas, praktinė užduotis su grūdais, kūno kultūra, pokalbis.

GCD struktūra:

1. Įžanginė dalis (trukmė 3 min.)

Susidomėjimo, emocinės nuotaikos pamokai kūrimas, netikėtumo akimirka.

2. Pagrindinė dalis (trukmė 10 min.)

Metodinės technikos

Skaityti poeziją.

Pratimai kalbos iškvėpimui ir artikuliaciniam aparatui lavinti.

3. Žvilgsnis į žaislą

4. Aprašomosios istorijos sudarymas

5. Praktinis pratimas smulkiajai rankų motorikai lavinti.

6. Baigiamoji dalis. Pamokos apibendrinimas (trukmė: 2 min.)

1.Įžanginė dalis

K. Vaikinai, šiandien tokia nuostabi diena.

Pasisveikinkime su visais!

a) Lauko žaidimas „Pasveikink visus“

Sveika, auksine saule! (vaikai pakelia rankas aukštyn)

Sveiki, mėlynas dangus! (vėl pakelkite rankas aukštyn)

Sveiki, lengvas vėjelis! (siūbuoja iš vienos pusės į kitą)

Sveika gėlytė! (pritūpkite ir pradėkite lėtai kilti)

Labas rytas! (dešinė ranka į šoną)

Laba diena! (kaire ranka į šoną)

Mes netingi pasisveikinti!

Labas rytas visiems!

Vaikai sėdi ant kėdžių

b).Siurprizo momentas. Beldimas į langą (skamba gaidžio balso garso įrašas)

c) mįslė

Ku-ka-re-ku jis garsiai rėkia,

Garsiai plakdamas sparnais, garsiai,

Ištikimas vištų ganytojas,

Koks jo vardas?

Vaikai. Gaidys

(gaidys įneša)

2. Pagrindinė dalis:

Gaidys. Sveiki bičiuliai. Ar tu atpažįsti mane? Norėjau išmokti skraidyti, bet niekada nepavyko, nors esu paukštis. Taigi jis netyčia nusileido ant tavo lango. Man taip šalta, nes lauke, ar žinai, koks metų laikas? (Vaikai. Pavasaris!)

Kokius pavasario ženklus žinai?

Ir toks vėjas. Ar žinai, kaip pučia vėjas?

a).Artikuliacinė gimnastika „Vėjas“ D.U-u-u... (stiprus ir silpnas vėjas)

b). Kvėpavimo pratimai "Gaidelis" Gaidys. Ar nesušildysi manęs, mano sparnai tokie šalti?

Gaidys suplojo sparnais,

Jis staiga mus visus pažadino.

I.p. – o.s.

1 – pakelkite rankas į šonus (įkvėpkite);

2 – suplokite rankomis į šlaunis „ku-ka-re-ku“ (iškvėpkite).

Gaidys. Ačiū, vaikinai, aš sušilau.

Auklėtojas. - Mes taip pat žinome Petya eilėraštį apie tave. Ar pasakysime jums, vaikinai?

Šiek tiek padedant mokytojui vaikai deklamuoja pažįstamus eilėraščius ir eilėraščius apie gaidį.

Pirštų gimnastika „Petras gaidys“.

Petya, Petya the Cockerel (sujunkite nykštį ir rodomąjį pirštą į „snapą“)

Auksinės šukos (abiejų rankų sukryžiuoti pirštai)

Šilkinė galva (glostome galvą)

Sviestinė barzda (glosto smakrą)

Kad atsikeltum anksti (ištiesk ant kojų pirštų galų, rankas aukštyn)

Gaidys. Tai apie mane!

c).Apibūdinimo istorijos sudarymas

V. Koks gražus Gaidys pas mus. Įvardykite gaidžio kūno dalis ir kokios jos spalvos?

D. Vadovas. šukos, uodega, kojos

K. Kokios spalvos yra šukos?

D. raudona

K. Kokia uodega?

D. Gražus, didelis

B. Gaidžio uodega įvairiaspalvė

Klausyk mano pasakojimo apie gaidį.

B. Tai gaidys. Jis didelis ir gražus. Jis turi įvairiaspalvę uodegą. Raudona šukutė. Mažos akys ir snapas. Jis šaukia ku-ka-re-ku.

K. Kas nori papasakoti apie gaidį?

Vaikas: tai gaidys, jis gražus, turi gražią uodegą. Gaidys rėkia ku-ka-re-ku

(paklauskite 2-3 vaikų)

V. (Klausimus užduodu individualiai su mažai aktyviu vaiku)

Vaikas: Gaidys

Kad jis turi?

Vaikas: uodega, snapas.

Ar jis didelis ar mažas?

Vaikas: didelis

G). Kūno kultūros pamoka „Gaidelis“

Gaidys stovi ant kojos

O žirnius darže peša (jie stovi ant vienos kojos, rankomis imituoja, kaip pešasi gaidys).

O mano koja pavargo,

Šiek tiek vaikštau (einu vietoje; tą patį padarykite su kita koja).

Gaidys. Vaikinai, aš toks alkanas, matau ant jūsų stalo grūdus. Dabar aš juos visus nuskinsiu.

Auklėtojas. Palauk, palauk Petya, mes su vaikinais neseniai skaitėme pasaką „Gidys ir pupelių sėkla“, kur gaidys užspringo ir vos nenumirė, vaikinai, kokiais grūdais jis užspringo?

Vaikai. Bobovas

Auklėtojas. Kodėl jis užspringo pupelių sėkla?

Vaikai. Jis labai didelis.

d). Praktinis darbas

(vaikai aplink stalą rūšiuoja maistą; kiekviename stiklainyje yra pupelių ir žirnių paveikslėlis)

Vaikų individualūs atsakymai

K. Ką dėsime į šį stiklainį?

K. Kokie žirniai?

D. mažas, apvalus

K. Ką turėtume įdėti į šį stiklainį?

D. pupelės

K. Kokios pupelės?

D. didelis

(paklauskite 2-3 vaikų)

Klausimas. Vaikinai, pasakykite man, kokius grūdus Petya turėtų pešti? Kodėl?

P. Ačiū, vaikinai, nuskinsiu žirnių grūdus.

3. Baigiamoji dalis.

Auklėtojas. Ar jums, vaikinai, patiko gaidys? Ką mes šiandien veikėme su gaidžiu? Gaidys, pasilik su mumis, o vaikinai vėliau papasakos pasaką „Gaidelis ir pupelių sėkla“.

Gaidys. Vaikinai, aš noriu su jumis draugauti, jūs man šiandien labai padėjote, tik tikri draugai tai daro.

Skamba daina „Tikras draugas“.

Tikslas: kalbos vystymas

Užduotys:
Edukacinė kryptis „Kognityvinis ugdymas“
Smalsumo, pažintinių interesų ugdymas, pirminių idėjų apie gyvūnų pasaulį formavimas.
Ugdymo kryptis „Kalbos ugdymas“
Darnios kalbos ugdymas, gebėjimo formuoti dialoginė kalba, onomatopoėja naminių paukščių balsams; pažintis su rusų folkloru.
Ugdymo kryptis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“
Susipažinimas su „Šeimos“ samprata, puoselėjant rūpestingą požiūrį į gyvąją gamtą.
Ugdymo kryptis „Fizinis tobulėjimas“
Ugdykite motorinę koordinaciją, abiejų rankų stambiąją ir smulkiąją motoriką, gebėjimą koreliuoti kalbą su judesiu.

Šiuolaikinio panaudojimas švietimo technologijos: lošimai, tyrimų technologijos (onomatopoėja)

Medžiagos ir įranga: Gaidžio ir vištų žaislai, ekranas, soros, lėkštės soroms, garso takelis su gaidžio balso įrašu.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

1. Organizacinis momentas.

2. Pagrindinė dalis. Susipažinimas su žaislu, apžiūrėjimas.

Pedagogas: Vaikinai, pasisveikinkime su gaidžiu. (Vaikai sveikinasi)
Gaidys, gaidys,
auksinės šukos,
Alyvos galvutė,
Šilkinė barzda.
(Skaitydamas eilėraštį, mokytojas parodo paukščio kūno dalis)
Pažiūrėkite, koks gražus mūsų gaidys!
Kur gaidžio uodega? Kur jo sparnai? Parodyk man gaidžio kojas.
-Kaip dainuoja gaidys? (Ku-ka-re-ku)
Mūsų gaidys dainuoja ir pašaukia pas save vištas.
Pašaukim ir vištą. Kaip jai paskambinti? (Viščiukas-viščiukas-viščiukas)
Mokytojas paima žaislą iš už širmos ir padeda jį šalia gaidžio.
Žiūrėk, ar višta yra tas pats, kas gaidys?
Gaidys didelis, o višta... (Ragina baigti sakinį)
Gaidžio uodega didelė, o vištos maža.
Kaip kalba višta? (ko-ko-ko)
Gaidys yra tėtis, o kaip su višta? (Motina). Jie turi viščiukų kūdikius. Ir kartu jie yra šeima.

3. Rusų liaudies dainos „Vištiena išėjo pasivaikščioti...“ dramatizacija.

Pedagogas: Pažaiskime su tavimi. Aš būsiu vištienos motina, o jūs būsite mano vištienos kūdikiai. Tu ir aš eisime pasivaikščioti ir darysime tai, ką daro vištos.

Vaikai pakyla iš savo vietų ir prieina prie mokytojo, kuris rankose turi žaislinį viščiuką. Mokytojas niūniuoja rusų liaudies dainos žodžius ir parodo dramatizavimo judesius, skatindamas vaikus kartoti judesius po jo.

Vištiena išėjo pasivaikščioti
Nuskabykite šviežios žolės,
O už jos berniukai -
Geltonos vištos. Mokytojas eina per grupę su žaislu
Bendradarbiauti, bendradarbiauti Mokytojas papurto pirštu
Neik toli
Irkluokite letenomis, atsisėskite, bakstelėkite pirštais į grindis.
Ieškokite grūdų.

4. Išvada.

Vaikinai, lesinkime savo paukščius grūdais (išima sorą). Paimkime pirštais žiupsnelį grūdų, pabarstykite juos vištienai ir gaidžiui ir pavadinkime juos „viščiukas-viščiukas-viščiukas“. (Vaikai lesina viščiukus)